Mersin Haber

CHP-İYİ Parti ittifakı olacak mı? İYİ Parti Genel İdare Kurulu toplandı ve kararını verdi

CHP-İYİ Parti ittifakı olacak mı? İYİ Parti Genel İdare Kurulu toplandı ve kararını verdi
Yayınlama: 04.12.2023
Düzenleme: 25.05.2024 01:33
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Özgür Özel’in yerel seçimde iş birliği çağrısı sonrası İYİ Parti lideri Meral Akşener, Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleriyle bir araya geldi. Kritik toplantı sonrası İYİ Parti, kararını olumsuz yönde açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti, aralarında genel ve yerel seçimler olmak üzere son 3 seçime Millet İttifakı çatısı altında girmişlerdi. Ancak 14-28 Mayıs seçimlerinin ardından İYİ Parti Genel İdare Kurulu, Mart 2024’te yapılacak yerel seçimine 81 ilde kendi adayları ile girme kararı aldı.

İYİ Parti aralarında İzmir, Kahramanmaraş ve Eskişehir’in de olduğu birçok il ve ilçede için adaylarını da  açıklamıştı. 30 Kasım Cuma günü 31 Mart yerel seçimi çalışmaları kapsamında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret eden CHP lideri Özgür Özel, “Yerel seçimde iş birliği yapalım” teklifini sundu.

Teklif sonrası İYİ Parti lideri Meral Akşener, Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleriyle bir araya geldi. Kritik toplantı sonrası İYİ Parti, CHP ile iş birliği yapmayacağını duyurdu. Oylama 35 hayır , 15 evetle sonuçlandı.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

error: Kopyalama!