Mersin Haber

CHP 100. Yaşını 3 Gün Sürecek Programla Kutlayacak

CHP 100. Yaşını 3 Gün Sürecek Programla Kutlayacak
Yayınlama: 10.09.2023
Düzenleme: 14.11.2023 01:19
A+
A-

CHP 100 yaşına girdi. Vahap Seçer ve eşi Meral Seçer de Ankara’ya giderek CHP’nin 100. yıl kutlama programlarına katıldı. 3 gün sürecek olan programın ikinci gününde Başkan Seçer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve partililer ile birlikte de Anıtkabir’e Ata’nın huzuruna çıktı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 100 yaşına girdi. CHP, kuruluşunun 100. yıldönümüne özel birçok etkinlik planladı ve Ankara’daki etkinlikler 3 gün boyunca devam edecek. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve eşi Meral Seçer de CHP’nin 100. yıl kutlama programlarına katıldı. 3 gün sürecek olan programın ilk gününden Ankara’da olan Başkan Seçer ve Meral Seçer, Ankara’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve partililer ile bir araya geldi.

 

CHP’nin kuruluşunun 100. yılı dolayısıyla 8-10 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek etkinliklerin ilki parti genel merkezinde gerçekleştirildi. Etkinliğe; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra parti genel başkan yardımcıları, milletvekilleri, CHP’li belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Kutlama programının ilk gününde ünlü besteci Bujor Hoinic’in Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşü’nden esinlenerek bestelediği ve partiye hediye edilen 100. Yıl Cumhuriyet Marşı ilk kez dinletildi. Sunay Akın’ın ‘Aydınlanma Yolunda CHP’ temalı anlatısını gerçekleştirmesinin ardından CHP’nin kuruluş hikayesini anlatan ses ve ışık gösterisi gerçekleştirildi.

 

Ata’nın huzuruna çıkıldı

Programın 2. gününde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da aralarında olduğu ve toplumun her kesiminden 1922 kişi Anıtkabir’e Ata’nın huzuruna çıktı. Programda Başkan Seçer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve partililer ile birlikte Anıtkabir’e gitti. Başkan Seçer, Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve partililer ile birlikte Aslanlı Yol’da yürüdükten sonra Ata’nın huzuruna çıktı.

 

Anıtkabir ziyaretine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve 1922 kişi haricinde MYK üyeleri, parti meclisi üyeleri, il, kadın ve gençlik kolları başkanları, milletvekilleri ve belediye başkanları da katıldı. Heyet tarafından Anıtkabir’de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakıldıktan sonra saygı duruşunda bulunuldu. Büyük bir kalabalıkla Anıtkabir’e giden heyet, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü hep birlikte andı. Kılıçdaroğlu ayrıca Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı ve mesajlarını yazdı.  

 

Kılıçdaroğlu, daha sonrasında ise CHP’nin İkinci Genel Başkanı İsmet İnönü’nün mezarına çelenk bıraktı. Program kapsamında akşam saatlerinde de 100. Yıl Buluşması, Açılış, 100. Yıl Kısa Film Gösterimi, Hoy-Tur Halk Dansları Topluluğu Gösterisi, Genel Başkanlara Ödül Takdimi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmaları yer alacak. Programda sanatçı Candan Erçetin konser verecek. Programın 3. ve son günü ise CHP 100. Yıl Hatıra Ormanı Açılışı ile son bulacak. 

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

error: Content is protected !!