Mersin Haber

Bimcell Sıkça Sorulan Sorular

Bimcell Sıkça Sorulan Sorular
Yayınlama: 22.06.2024
A+
A-

SIM Kart Değişiklik Ücreti Ne Kadardır?

BİM mağazalarından SIM kart değişikliğinizi ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Hattıma Nasıl TL Yükleyebilirim?

Tüm BİM mağazalarından ve BİMCELL mobil uygulamasından TL yükleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Hattımda Ne Kadar TL Kaldığını Nasıl Öğrenebilirim?

Faturasız hattınızdaki TL miktarını öğrenmek için, 9333’ü arayarak bakiyenizi ücretsiz olarak sorgulayabilirsiniz. Arama sonucu, bakiyeniz sesli yanıt sistemi tarafından size bildirilecektir.

BİMcell Müşteri Hizmetlerini Aradığımda Nasıl Ücretlendirilir?

BİMcell hatlarından yapılan 444 4 551 ve 551 BİMcell Müşteri Hizmetleri aramalarında, Bimcell paketleri her yöne kullanım hakkınız varsa, yurt içi aramalarda kullanım haklarınızdan düşer. Her yöne konuşma süresi içeren paketiniz yoksa, yurt içinde standart BİMcell tarifesi yani 6 saniyesi 0,2 TL üzerinden ücretlendirilirsiniz.

Faturasız Hatlardan Alınan Telsiz Kullanım Ücreti Nedir?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından belirlenen 2024 yılı Telekomünikasyon Hizmetleri Ücret Tarifesine göre, Telsiz Kullanım Ücreti 179,28 TL/Yıl olarak belirlenmiştir. Bu ücret, abonelerden aylık 14,94 TL olarak tahsil edilir. Hattınızda yeterli TL olmaması durumunda, ilk TL yüklemenizde toplu olarak düşülür. Tahsil edilememiş Telsiz Kullanım Vergisi borcunuzu öğrenmek için “Telsiz” yazıp 5555’e SMS gönderebilir veya müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Hattıma Ne Kadar Süre Yükleme Yapmazsam Kapanır?

Faturasız hatların geçerlilik süresi düzenli TL yüklemesi yapılarak korunur. Geçerlilik süresi, son yapılan TL yüklemesi üzerinden hesaplanır ve şu şekildedir:

  • Aktif Süre (184 gün): Bu süre zarfında hattınız hem arama yapmaya hem de çağrı almaya açık olur.
  • Pasif Süre (92 gün): Aktif sürenin sonunda tekrar yükleme yapmazsanız hattınız dış aramalara kapatılır ve pasif süre başlar. Pasif süre içinde de yükleme yapılmazsa hattınız tamamen kapatılır ve abonelik sözleşmeniz iptal edilir.

BİMcell Hattımı Başka Bir Kişiye Devretmek İstiyorum. Ne Yapabilirim?

Devir talebinde, devralan ve devreden tarafların devir formunu doldurup imzalaması gerekmektedir. Devreden, kimlik fotokopisini bırakırken devralan, yeni abonelik için gerekli evrakları ibraz etmeli ve abonelik sözleşmesini doldurmalıdır. Devir sırasında, yeni hat aboneliğinde olduğu gibi devlete ödenen vergiler alınmaktadır.

Hattımın Numarasını Nasıl Değiştirebilirim?

Numara değişikliği için BİMcell Müşteri Hizmetleri’ne BİMcell hattınız ile 551, sabit hat ya da diğer operatörlerden 444 4 551’den ulaşarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İşlem ücreti, 21.11.2023 tarihinde güncellenmiş olup, vergiler dahil 106,98 TL’dir. Faturasız hatlar için numara değişikliği işlemi ayda bir kez yapılabilir.

Hattımı Kaybettim. Tekrar Aynı Numarayı Kullanmak İçin Ne Yapmam Gerekiyor?

Hattınızı kaybettiğinizde, BİM mağazalarından yedek SIM kart alarak aynı numarayı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hattımı Nasıl İptal Ettirebilirim?

Hat iptal işlemini BİM mağazaları aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Hattım İptal Oldu. Yeniden Açtırmak İçin Ne Yapmam Gerekiyor?

İptal olan faturasız hatlar, hat iptal tarihinden itibaren 1 yıl boyunca hat sahibi tarafından yeniden alınabilir. Bu süreçte, hat sahibinin abonelik sözleşmesi doldurması ve gerekli belgeleri iletmesi gerekmektedir. Yeniden aktivasyon durumunda, yeni hat aboneliğinde olduğu gibi devlete ödenen vergiler hat açılışı sırasında alınmaktadır.

PIN Numaramı Hatalı Girdiğim İçin Telefonum Kilitlendi, PUK Kodu İstiyor. Ne Yapabilirim?

PUK kodunuza, BİMcell Online İşlemler’e giriş yaparak ulaşabilirsiniz. Ayrıca, BİMcell Müşteri Hizmetleri’ne BİMcell hattınız ile 551, sabit hat ya da diğer operatörlerden 444 4 551’den ulaşarak da PUK bilginizi talep edebilirsiniz.

Bimcell TL ve Paket yüklemesi nerden yapabilirim?

Tutarla.com sitesi üzerinden paket ve tl yükleme işlemi yapabilirsiniz..

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

error: Kopyalama!