Mersin Haber

Bayram tatilinin 8 günlük acı bilançosu açıklandı

Bayram tatilinin 8 günlük acı bilançosu açıklandı
Yayınlama: 23.06.2024
A+
A-

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kurban Bayramı tatilinde meydana gelen kazaların bilançosunu paylaştı. Bakan Yerlikaya, dün 24 saatlik sürede ️meydana gelen 706 trafik kazasında, 6 kişinin yaşamını yitirdiğini, bin 97 kişinin yaralandığını kaydetti. Tatilin ilk 8 gününde meydana gelen trafik kazalarında toplam 68 kişi hayatını kaybetti, 9 bin 787 kişi de yara aldı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bayram tatilinin sekizinci gününde yaşanan trafik kazalarında 6 kişinin, bayram tatilinin başladığı günden bu yana ise toplam 68 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Ekiplerin 405 bin 088 aracı denetlediğini aktaran Bakan Yerlikaya, 22 bin 975 araca hız ve radar işlemi,️ 37 bin 590 araca ise diğer işlemlerin yapıldığını bildirdi.

“Tekrar uyarıyoruz, aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım” uyarılarını yapan Bakan Yerlikaya, 8 günlük bayram tatilinin bilançosunu açıkladı.

Bayram tatilinin son günü olduğuna işaret eden Yerlikaya, “Karayollarımızda trafik yoğunluğu var. Trafik polislerimiz ve Jandarma Trafik’imiz denetimlerine ve radarla hız kontrollerine 24 saat aralıksız devam ediyor. Tekrar uyarıyoruz. Aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım” ifadelerini kullandı.

Bakan Yerlikaya, “Bayram tatilinin ilk 8 gününde (Cumartesi, Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi) maalesef 68 kişi hayatını kaybetti. 9 bin 787 kişi ise yaralandı” ifadelerini kullandı.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

error: Kopyalama!