Mersin Haber

Başvuru Yapana 84 Ay Vadeli 250 Bin TL Kredi Verilecek! İşte Kredi Başvuru Detayları…

Başvuru Yapana 84 Ay Vadeli 250 Bin TL Kredi Verilecek! İşte Kredi Başvuru Detayları…
Yayınlama: 24.05.2023
Düzenleme: 25.05.2023 02:23
A+
A-

Ziraat Bankası, ihtiyaç sahibi vatandaşlara faizsiz kredi imkanı veriyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan son dakika açıklamasıyla, 84 ay vadeyle ve sıfır faizle 250.000 TL kredi müjdesi verildi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kredi açıklaması ile Ziraat Bankası üzerinden 7 yıl vadeli 250 bin TL kredi verileceğini duyurdu. Ziraat Bankası destek kredisi paketleriyle çiftçi ve köylerde yaşayan  vatandaşlara sıfır faizli kredi imkanları sunmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan 84 ay vadeli kredi paketinin detayları belli oldu.

Iskur Is Ilani Dsi Lise Mezunu Ziraat Bankası 84 Ay Vadeli Kredi, Ziraat Bankası Kredi

SEÇİM YAKLAŞIRKEN SON MÜJDE!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim önü yeni kredi müjdeleri vermeye devam ederken “Çiftçilerimize 10 yeni müjde veriyoruz. Hepsi özgün mimari olan ahırı, konağı, camisiyle akıllı köy evleri örneklerini milletimizin takdirine sunuyoruz. Afet alanlarındaki köy evlerindeki çiftçilere Ziraat Bankası aracılığıyla sıfır faizli hayvancılık kredileri verilecek. 50 baş üzeri büyükbaş damızlık üretim merkezi haline getirilecek teşvikler vereceğiz” diyerek destek kredisi paketinin detaylarını belirtti.

 

Büyükbaş damızlık üretim merkezine dönüştürülecek olan 50 baş üzeri hayvan sayısına sahip çiftlikler için verilecek teşvikler de diğer müjdeler arasında yer aldı. Ziraat Bankası’nın destek kredisi paketleri, çiftçinin ve köylünün üretim yapmasına yardımcı olacak yeni fırsatlar sunmayı amaçlanıyor.

Emekli Para Ziraat Bankası 84 Ay Vadeli Kredi, Ziraat Bankası Kredi

KÖYE DÖNÜŞ KREDİSİ KİMLER ÇEKEBİLİR?

Köylerde yaşamı teşvik etmek adına Ziraat Bankası’nın başlattığı “köye dönüş kredisi” paketi için başvuru şartları belli oldu. Özellikle sıfır faizli kredi imkanlarından yararlanmak isteyenler için uygun bir seçenek olan kredi paketi, köyde yaşama zorunluluğu şartına bağlı olarak verilecek.

 

31 Mayıs 2023 tarihine kadar sürecek olan başvuru fırsatını yakalayan kişiler şartları taşıdıkları takdirde kredi paketinden yararlanabilecekler. Köye dönüş kredisi başvurusu yapacak kişilerin, daha önce şehirde yaşamış olmalarına rağmen köyde yaşama kararı almaları gerekiyor. Belirli bir süre köyde yaşama taahhüdü vermek de şartlar arasında yer alıyor.

ZİRAAT BANKASI KÖYÜMDE YAŞAMAK İÇİN BİR SÜRÜ NEDENİM VAR PROJESİ

Köye dönüş kredisi başvurusunda bulunacak kişilerin, köyde bir ev veya arazi sahibi olmaları da aranan şartlar arasında bulunuyor. Bu şartlar dahilinde başvurusunu yapanlar, kredi paketi kapsamında uygun faiz oranlarından ve ödeme seçeneklerinden yararlanabilecekler. Ziraat Bankası’nın köye dönüş kredisi paketi köyde yaşamı teşvik etmek ve köylülerin hayatını kolaylaştırmak amacıyla hayata geçirildi.

ZİRAAT BANKASI FAİZSİZ KREDİ BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

 

Yükselen et fiyatlarından dolayı hayvancılığı desteklemeyi amaç edinen yeni destek paketleri açıklanırken Ziraat Bankası köye dönüş kredisi paketinde 84 aya kadar vadeli sıfır faizli 250 bin TL nakit para desteği sağlanacak. Kredi paketinden yararlanmak istiyorum diyen kişiler başvurularını yaşadıkları şehirde yer alan İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine şahsi olarak yapacaklar.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Kopyalama!