Antalya’da yaşayanlara son dakika uyarısı: Gök gürültülü sağanak yağış geliyor!

Antalya’da yaşayanlara son dakika uyarısı: Gök gürültülü sağanak yağış geliyor!
Yayınlama: 12.11.2023
Düzenleme: 12.11.2023 17:55

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son uyarılara göre Antalya’da gök gürültülü sağanak yağışın olması bekleniyor. Antalya’da yaşayan vatandaşların ani su baskınlarına karşı tedbirli olması gerektiği duyuruldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan son bilgilere göre, Türkiye genelinde hava durumuyla ilgili kritik uyarılar yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün resmi web sitesinden Antalya’da yaşayanlar için önemli uyarılar yayınlandı. Meteoroloji’ye göre 13 Kasım Pazartesi günü saat 09:00 ile 23:59 saatleri arasında Antalya’da gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kuvvetli rüzgar, hortum oluşma risklerine karşın resmi kurumların ve vatandaşların önlemlerini alması gerektiği belirtildi.

Antalya'da yaşayanlara son dakika uyarısı: Gök gürültülü sağanak yağış geliyor! Gündem

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Antalya için verilen bilgilendirme açıklamasında şu uyarılarda bulundu: ‘’Yapılan son değerlendirmelere göre; Antalya çevrelerinde görülecek gök gürültülü sağanak yağışların, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren doğu ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (30-80 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kuvvetli rüzgar, hortum oluşma riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir’’ ifadeleri kullanıldı.

YOĞUN YAĞIŞ BEKLENEN BÖLGELER

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayımladığı tahminlere göre, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz’in kıyı kesimleri, Yozgat, Kırıkkale, Van, Bitlis, Siirt, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların etkili olması öngörülüyor. Ayrıca, Batı Karadeniz genelinde, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Ankara, Çankırı, İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevreleri ile Antalya’nın doğusunda yağışların yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Bu şiddetli hava koşulları sebebiyle vatandaşlar uyarılıyor ve olası sel, su baskını, yıldırım düşmesi, kuvvetli rüzgar gibi olumsuz hava olaylarına karşı tedbirli olmaları isteniyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.