Altın ve dolar alanlar iflasa hazır olun! İslam Memiş “Heyecan bitti” dedi kahreden haberi verdi… Dibin dibi göründü

Altın ve dolar alanlar iflasa hazır olun! İslam Memiş “Heyecan bitti” dedi kahreden haberi verdi… Dibin dibi göründü
Yayınlama: 27.05.2022

Piyasa Uzmanı İslam Memiş,  altın ve dolar yatırımcıları için kritik açıklamayı bekledi. Merkez Bankası faizi 14’te sabit tutma kararını yinelerken gözler piyasalarda yaşanacak hareketliliğe döndü. Elinde altın ve dolar yatırımı yapanlar ise yükseliş trendinin devam edip etmeyeceğine yöneldi. Peki 970 TL seviyesinde zirveyi gören gram altının yükselişi kalıcı mı olacak? Piyasa Uzmanı İslam Memiş, tüm merak edilenleri yeni yayınladığı videosunda cevapladı. Gram altın için “Heyecan beklemeyin” diyen Memiş, kötü haberi verdi.

 

Çeyrek Altın Fiyatı Ne kadar

TAHMİNLERİ TUTAN İSLAM MEMİŞ’TEN YENİ SEVİYELER

Piyasalara ilişkin tahminleri ile dikkatleri üzerine çeken İslam Memiş, Merkez Bankası’nın faiz kararından sonra piyasalarda yaşanacakları analiz etti. Ons altındaki düşüş trendi için Amerika Merkez Bankası’nın (FED) devreye gireceğini belirten Memiş, Gram altın içinse Dolar/TL kuruna dikkat çekti. İşte Memiş’ten küçük büyük tüm yatırımcıları yakından ilgilendiren o değerlendirmeler.

 

Altın ve dolar alanlar iflasa hazır olun! İslam Memiş

HAZİRAN’DA ONS ALTIN VE GÜMÜŞTE ATAKLAR MI OLACAK?

Haziran ayına ons altın ve gramda ciddi değişimlerin olacağını vurgulayan İslam kar satışına dikkat çekti. Ons altında kar satışı yaşanabileceğini ifade ederek şunları kaydetti:

“1.860-1.868 dolar aralığında kar satışı gelebilir. Şu anda altının onsu 1.857 dolar seviyesinde. Aşağı yönde 1.835 dolar seviyesine kadar bir kar satışı görebiliriz. Hem ons altın hem de gümüş fiyatında aşağı yönlü yaşanan trendde FED’e hazırlık yapılabilir. Çünkü Fed sonrası, Haziran’da altın ve gümüşün ons fiyatında yeni ralliler olabilir. Bugün bile dövizi olanlar ons bazındaki bu satışları parite üzerinden işlem yapmak suretiyle bir fırsata çevirebilirler” şeklinde değerlendirmede bulundu.”

 

Altın ve dolar alanlar iflasa hazır olun! İslam Memiş

GRAM ALTINDA KRİTİK SÜREÇ! HEYECAN BİTTİ Mİ?

Gram altının ise yükseliş trendine devam edebilmesinin dolar bağlı olduğunu ifade eden Memiş, gram altın için geçtiğimiz günlerde 1000 TL’yi görebilir açıklamasında bulunmuştu. Tahminlerinde yanılmayan Memiş bu sefa gram altına ilişkin ,”Gram altının 1.000 TL üzerine kırılması dövize bağlıdır. Daha önce 900 TL seviyesinin altından gram altın alanların satış yapacağı yerlerdir. Gram altında çok heyecanlı olmamak lazım” dedi.