Perşembe, Eylül 28, 2023

Akaryakıta Yine Zam! Akaryakıt Fiyatları Sil Baştan Değişti! Dev Zam Geliyor…

Akaryakıt fiyatlarındaki dalgalanmalar hız kesmeden devam ediyor. Her geçen gün yeni indirim ve zam haberleriyle karşılaşıyoruz. Brent petrolün varil fiyatındaki dalgalanmalar ve dolar kurundaki değişiklikler, benzin, motorin ve otogaz fiyatlarında farklılıklara neden oluyor.

Brent petrol fiyatlarında yaşanan dalgalanmalar ve döviz kurlarındaki değişimler, akaryakıt fiyatlarının yönünü belirlemektedir. Bu durum da tüketicilerin sürekli bir şekilde fiyat takibi yapmasını gerektirmektedir.

12 Temmuz Çarşamba günü itibarıyla motorine yapılan zam miktarı 1 lira 7 kuruş olarak belirlendi. Bu zam haberinin ardından araç sahipleri endişe içerisine girdi. İstanbul’da motorin litre fiyatı 25,20 liraya yükseldi.

Benzin fiyatlarında herhangi bir değişiklik olmadı ve benzin ortalama olarak 26,65 lira civarında satılmaya devam etmekte. Bu fiyatlar, önceki zam öncesi geçerli olan fiyatları yansıtıyor.

Geçtiğimiz hafta zamla başlayan benzin ve motorin fiyatları, kısa bir süre önce tekrar zamlandı. Güncel brent petrol varil fiyatlarına bağlı olarak, bu hafta benzin fiyatlarına bir zam yapıldı.

Yurt dışındaki fiyat artışları nedeniyle, benzine bu gece yarısından itibaren 1 lira 32 kuruş zam bekleniyor. Yeni fiyatlarla birlikte Ankara’da benzinin litresi 28,45 TL, İstanbul’da 28 TL, İzmir’de ise 28,50 TL olacak. Mersin’de güncel 14 Temmuz akaryakıt fiyatları şöyle:

V/Max Kurşunsuz 95 : 27.53 TL/LT,

V/Max Diesel: 27.21 TL/LT

V/Pro Diesel : 27.16 TL/LT

Otogaz: 11.13 TL/LT

- Advertisement -
mersinodak
mersinodakhttps://mersinodak.com/
Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber
İLGİLİ HABERLER

Son Haberler