Mersin Haber

AK Parti’ye Geçeceği İddia Edilmişti: Mehmet Ali Çelebi Son Kararını Verdi

AK Parti’ye Geçeceği İddia Edilmişti: Mehmet Ali Çelebi Son Kararını Verdi
Yayınlama: 08.08.2022
A+
A-

 Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa edip Memleket Partisi’ne katılan daha sonra oradan da istifa eden Mehmet Ali Çelebi’nin AK Parti’ye katılacağı iddia edilmiş ve tartışılmıştı.

Gelen eleştiriler sonrası açıklama yapan Mehmet Ali Çelebi Twitter hesabından yaptığı son paylaşımda “Bağımsız vekil olarak ülkemin çıkarlarını savunmaya devam edeceğim” dedi.

SÖYLEDİKLERİMİN ARKASINDAYIM

Mehmet Ali Çelebi paylaşımına şu ifadelerle devam etti:

“Söylediklerimin arkasındayım. Çok ciddi Egemenlik Mücadelesi veriyoruz. FETÖ-PKK mücadelesi kararlılıkla devam etmeli.

Benim ağzımdan çıkmış herhangi bir beyanı duymadan bu süreçte hakaret eden, linç eden, aileme küfreden kendini bilmezlerle yargı önünde hesaplaşacağız. Ben Silivri’de neredeysem hala ordayım, sorgulanması gerekenler bugün FETÖ ve PKK ile işbirliği yapanlardır” ifadelerini kullandı.

HDP SEVER BARIŞ EFENDİ

Çelebi paylaştığı bir tweetini alıntılayarak “Silinecek twitler var daha… Onları silene kadar ‘bağımsız’ devam eder” ifadesini kullanan barış Yarkadaş’a da yanıt verdi. Çelebi “Senin yalanlarını ispatlayıp rezil edeceğim HDP sever Barış Efendi… Özür dileyeceksin” dedi.

NE OLMUŞTU?

Gazeteci Barış Yarkadaş, CHP’den istifa ederek Memleket Partisi’ne katılan ancak daha sonra oradan da istifa eden Mehmet Ali Çelebi’nin AK Parti’ye katılacağını iddia etmiş, Çelebi de bu iddayı destekleyen paylaşımlarında şunları kaydetmişti:

“Asker kökenli bir vekilim. Silahlı Kuvvetlerimizin namuslu ellerinde yetiştim. Birçok devre arkadaşım şehit oldu. 40 bin vatan evladımız boşuna toprağa düşmedi” dedi.

Çelebi paylaşımının devamında: “PKK – Öcalan severlerin hoş görüldüğü denklemlerle işim olmaz net! Siyaseti bıraksam da 6+1 değil Cumhur İttifakı derim.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kurtuluş Savaşı’ndan sonraki en ciddi ve çok cepheli egemenlik mücadelesi verdiğini kaydeden Çelebi,

“PKK – FETÖ ile kararlı mücadele şarttır. Terör devletine müsaade edilemez, Mavi vatanda oldu bitti yapılamaz.

Milli Birlik’ şarttır. Buna her türlü katkıyı sunarım. Çabuk unutanlara önemli bir hatırlatma: Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz’da direnmese ben dahil kumpaslarda yargılanan istisnasız herkes, ölüm listelerindeki Türkiye’nin binlerce önemli ismi bugün hayatta olmayacaktı. Hepimiz katledilmiştik” şeklinde konuştu.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)