AK Partili Belediye Başkanı İstifa Etti

AK Partili Belediye Başkanı İstifa Etti
Yayınlama: 13.04.2022
Düzenleme: 13.04.2022 02:02

İstanbul’un Bağcılar İlçe Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, kalp rahatsızlığı nedeniyle istifa ettiğini açıkladı.

Yazılı açıklama yapan AK Partili Lokman Çağırıcı, kalp rahatsızlığının tekrar etmesi üzerine istifa kararı aldığını belirtti.

İstanbul Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı yaptığı yazılı açıklamada “Gençliğimin ilk yıllarında itibaren siyaseten farklı kademelerde ülkeme ve milletime hizmet ettim. Görev yürüttüğüm tüm kademelerde “görev istenmez verilir şuuruyla” hareket ederek makama değil, hizmete talip oldum. 15 yıldır Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleri ve Bağcılar halkının teveccühleriyle Bağcılar Belediye Başkanlığı görevini yürüttüm. Görevim boyunca yol ve dava arkadaşlarım ile birlikte Bağcılar’ımızın gönüllü insanlarına hizmet etmenin gurur ve heyecanını yaşadım. Daha önce mevcut olan kalp sorunlarımın tekrarlanması sonucu beni çok sevdiğim Bağcılar halkımın hizmetten alıkoyacağı gerekçesi ile karşı karşıya kaldım. Kıymetli hekimlerimiz ile yaptığımız istişareler neticesinde görevi bırakma kanaatine vardım. Dolayısıyla 13.04.2022 tarihi itibarıyla Bağcılar Belediye Başkanlığı görevinden istifa etme kararı aldım.” dedi.

Başkan Lokman Çağırıcı “Hayatımın en verimli yıllarını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la yol arkadaşı olarak millete hizmet yolunda geçirmemizi nasip eden Rabbime şükrediyorum. Rabbim sağlık verdiği sürece liderimin ve partimin yanında olacağım bilinmesini ister, tüm gönül dostlarımdan dua beklerim” ifadelerini kullandı.