Kenan Peker, AK Parti’nin Yenişehir Belediye Başkan Adayı Oldu

Kenan Peker, AK Parti’nin Yenişehir Belediye Başkan Adayı Oldu
Yayınlama: 09.02.2024
Düzenleme: 09.02.2024 01:40

31 Mart Pazar günü gerçekleşecek yerel seçimlerde Mersin’in Yenişehir İlçe Belediyesi için Cumhur ittifakı adına seçimlerde yarışacak AK Parti Adayı Kenan Peker oldu. 

KENAN PEKER KİMDİR? 

Artvin Arhavili olan Peker. Yaşamını yıllardır Mersin’de sürdürüyor. Mersin köklü liselerinden Atatürk Lisesi’nde okudu. Üniversite de ise Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler bölümünü bitirdi. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nda Meclis Üyesi olarak görev aldı. Yenişehir İlçe Belediyesi meclis üyeliği yaparak Yenişehirlilere hizmet etmeye çalıştı.

AK Parti Mersin Merkez İlçe Kurucularından olan ve AK Parti Teşkilatı içerisinde birçok farklı görevde bulunan AK Parti’de Teşkilatçı yapısıyla ön plana çıkan siyasi kişilerden biri olarak gösteriliyor. Şimdi de 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Partisi tarafından Yenişehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi.

KENANPEKER:”AK KADROLAR OLARAK HER ZAMAN SAHADAYIZ”

Kenan Peker adaylığı sonrası yaptığı açıklamada:”

Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Genel Merkezimizin tensipleriyle Cumhur İttifakı Yenişehir Belediye Başkan Adaylığı şahsımıza tebliğ edildi.

Süreç boyunca desteklerini esirgemeyen kıymetli Genel Başkan Yardımcımız, Seçim İşleri Başkanımız Sayın Ali İhsan Yavuz’a, Genel Başkan Yardımcımız, Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir’e, Genel Başkan Yardımcımız, Yerel Yönetimler Başkanımız Sayın Yusuf Ziya Yılmaz’a, Önceki Dönem Hazine ve Maliye Bakanımız, Mersin Milletvekilimiz Sayın Nureddin Nebati’ye, Mersin Milletvekillerimiz Sayın Ali Kıratlı’ya, Sayın Havva Sibel Söylemez’e, İl Başkanımız Sayın Adem Aldemir’e, İl Kadın Kolları Başkanımız Sayın Fatma Abacı’ya, İl Gençlik Kolları Başkanımız Sayın Emre Yılmaz’a, Yenişehir İlçe Başkanımız Sayın Bekir Selvi’ye, tüm teşkilatlarımıza, dualarıyla yanımda olan bütün hemşirelerimize, dava ve yol arkadaşlarıma teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.

AK kadrolar olarak her zaman sahadayız.

“Gerçek Belediyecilik” vizyonumuzu şehirimizde, ilçelerimizde yaşatmak ve Türkiye Yüzyılı’nın mührünü vurmak için; Hazırız, Kararlıyız…

Cumhur İttifakı olarak sandıklarda yeni rekorlar için 31 Mart akşamına kadar hane hane, sokak sokak, cadde cadde gezecek, Yenişehir’imizin Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgisini gür bir sada ile göstereceğiz.

Şimdi; Vakit Yenişehir’imiz için yollara düşme vaktidir.

Söz veriyoruzki; güzel Yenişehir’imiz için çok çalışacağız, çok çalışacağız, çok çalışacağız…

Rabbim yar ve yardımcımız olsun.” açıklamalarında bulundu.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.