Mersin Haber

Ahmet Serkan Tuncer’den Neşet Tarhan’ın İddialarına Cevap

Ahmet Serkan Tuncer’den Neşet Tarhan’ın İddialarına Cevap
Yayınlama: 20.03.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:51
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mezitli Belediye Başkan Adayı Ahmet Serkan Tuncer, geçtiğimiz günlerde bir futbol müsabakasında yaşanan olay ile ilgili açıklama yaptı. Mezitlinin bağımsız adayı Neşet Tarhan aleyhinde atılan sloganların sorumlusu olarak gösterilen Tuncer, olayın kendisi ile alakalı olmadığının altını çizdi.

CHP’nin PM üyeleri tarafından Mezitli belediye başkan adayı olarak Ahmet Serkan Tuncer’i belirlemesinden sonra mevcut Başkan Neşet Tarhan, bağımsız adaylığını açıkladı. Tarhan’ın bağımsız adaylığını açıklamasından sonra belediye çalışanlarına yönelik mobing iddiaları kent gündemini meşgul etti. CHP’liler Tarhan’ın bağımsız adaylığını eleştirirken seçim sonucuna olumsuz etkide bulunacağı söylemleri yayıldı.

Ahmet Serkan Tuncer’in CHP’nin Mezitli belediye başkan adayı açıklanmasından beri çalışmalarını yoğun bir şekilde devam ettiriyor. Geçtiğimiz günlerde Mezitli’de yapılan bir futbol karşılaşmasında bir grup taraftarın Neşet Tarhan aleyhinde sloganlar atması tartışmalara sebep oldu. Tarhan, Tuncer’i olayın sorumlusu olarak işaret etmesi kent gündemini meşgul etmeye başladı.

ASLA TASVİP ETMİYORUZ

Tuncer, yaptığı açıklamasında olayın kendisiyle alakalı olmadığını belirterek Tarhan’a yapılan provokasyonu kınadı. Her açıklamasında Mezitli’ye hizmet eden belediye yöneticilerine teşekkür eden Tuncer, “Neşet Tarhan’a yapılan bu saldırının tarafı olarak beni göstermesine üzüldüm. Benim bu gibi kirli işlerle anılmam rencide edici bir durumdur. Asla tasvip etmediğimiz bu hareketleri kınıyorum. Sayın Neşet Tarhan’dan bu provakatif saldırıyı yapanlar adına özür diliyorum. Demokratik bir yarıştayız. Tüm kesimleri sağduyulu olmaya davet ediyorum. Biz, daha yaşanılır bir Mezitli için bu yola çıktık. Amacımız Mezitlimize layık olduğu hizmetleri yapmaktır. Tarhan, 10 yıldır ilçemize başarılı hizmetler yaptı. Biz kimseye kırgın, dargın değiliz. Hep beraber ilçemiz için çalışmaya üretmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

EMEK KUTSALDIR

Öte yandan Mezitli Belediyesi’nde son günlerde yaşanan mobing ve işten çıkarma iddiaları için konuşan Tuncer: “Biz Mezitli Belediyesini kazandığımızda baskı gören tüm çalışanlarımıza kucak açacağız. Hiçbir çalışanın ekmeğiyle oynamayacağız. Emeğin kutsallığının bilincinde olan bir gelenekten geliyoruz. Dileğimiz, ilçemizin zarar görmeden daha iyi hizmetlere kavuşması İçin demokratik yarışı huzur içinde bitirmektir” şeklinde konuştu

Kaynak: SABRİ BORAK

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.