AFAD ve Meteoroloji’den O illere uyarı: Sağanak ve fırtına geliyor…

AFAD ve Meteoroloji’den O illere uyarı: Sağanak ve fırtına geliyor…
Yayınlama: 17.11.2023

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AFAD’dan birçok kente sağanak yağış ve fırtına uyarısı yapıldı. Mersin, Adana, İstanbul ve Isparta gibi birçok şehirde yaşayan vatandaşlara  SMS ile mesaj atıldı.

AFAD ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı uyarı şu şekilde: “Alınan son bilgilere ve yapılan değerlendirmelere göre; 29 ilimiz için Turuncu, 26 ilimiz için Sarı uyarı olmak üzere toplam 55 ilimiz için meteorolojik uyarı yapılmıştır.

🗓️ 18 Kasım Cumartesi günü;

🟠 Adana, Afyonkarahisar, Antalya, Bingöl, Bursa, Burdur, Denizli, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Isparta, İstanbul, Mersin, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kahramanmaraş, Niğde, Rize, Sivas, Tunceli, Trabzon, Bayburt, Karaman, Tekirdağ ve Yalova.

🟡 Ankara, Amasya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale, Çankırı, Eskişehir, Edirne, İzmir, Kırşehir, Kütahya, Manisa, Muğla, Muğla, Nevşehir, Ordu, Sakarya, Samsun, Tokat, Malatya, Uşak, Yozgat, Aksaray, Kırıkkale ve Osmaniye.

💬 Uyarı verilen illerimizde valilik, kaymakamlık ve il AFAD müdürlüklerine bilgilendirme yapılmıştır.

👥 Sarı ve turuncu meteorolojik uyarı verilen illerde ekiplerimiz teyakkuz halindedir.

⚠️ Vatandaşlarımızın ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu yağışı, çatı uçması, ağaç/direk devrilmesi, soba/baca zehirlenmeleri ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmasını önemle hatırlatıyoruz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.