Mersin Haber

Adana’da elektrik kesintileri devam ediyor: 21 Mayıs Adana elektrik kesintileri yayınlandı!

Adana’da elektrik kesintileri devam ediyor: 21 Mayıs Adana elektrik kesintileri yayınlandı!
Yayınlama: 20.05.2024
A+
A-

Adana’da elektrik kesintisi listesi vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Adana’da elektrik ne zaman gelecek? 21 Mayıs 2024 Salı günü hangi ilçelerin hangi mahallelerinde elektrik kesintisi yaşanacak. 21 Mayıs 2024 günü için Toroslar elektrik tarafından planlanan kesinti, halkın gündeminde önemli bir yer tuttu. Şirketin yaptığı açıklamaya göre, Adana ilinin büyük bir kısmı elektrik kesintisinden etkilenecek. Bu kesintinin sabah saatlerinde başlayıp akşam saatlerine kadar devam edeceği bildirildi.

Elektrik kesintisi yüzünden mağduriyet yaşayan vatandaşlar Adana’da elektriklerin ne zaman geleceği ile ilgili araştırmalar yapıyor. Toroslar Elektrik Dağıtım şirketinden yapılan açıklamaya göre 20 Mayıs 2024 Pazartesi günü Adana’nın bazı ilçelerinde farklı sürelerde elektrik kesintileri yaşanacak. İşte Adana’da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler ve Adana’da elektrik kesintisi yaşanacak mahalleler. Adana’da hangi ilçelerde elektrik kesilecek Adana’ya elektrik ne zaman gelecek? İşte detaylar haberimizde!

Adana’da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler ve Adana’da elektrik kesintisi yaşanacak mahalleler için Toroslar Elektrik Dağıtım şirketinin web sitesinden sorgulama yapabilirsiniz.

ELEKTRİK KESİLDİĞİNDE YAPILACAKLAR

Güvenlik: Yangın riskini önleyin: Mümkünse tüm elektronik cihazların fişini çekin. Özellikle, elektrik kesintilerinden sonra tekrar enerji geldiğinde yangın riski yüksek olan kombiyi kapatmayı unutmayın.

Asansörden kaçının: Kesinti sırasında asansördeyse panik yapmadan sakin olun ve asansör acil durum düğmesine basarak yardım isteyin. Kendi başınıza çıkmaya çalışmayın.

Yedek aydınlatma kullanın: El feneri, mum veya akülü lamba gibi yedek aydınlatma kaynaklarını kullanın. Mum kullanırken dikkatli olun ve yangın riski oluşturmamasına özen gösterin.

ÖN BİLGİLENDİRME:

Durumu kontrol edin: Kesintinin tüm bölgeyi mi yoksa sadece sizin binanızı mı etkilediğini anlamak için komşularınızla veya elektrik dağıtım şirketiyle iletişime geçin.
Yetkilileri arayın: Kesintinin uzun sürdüğünü düşünüyorsanız veya bir arıza olduğunu fark ederseniz 186 Elektrik Arıza Hattını arayarak durumu bildirin.

ELEKTRİK KESİNTİLERİNE YÖNELİK EK ÖNERİLER:

Buzdolabı ve dondurucuyu korumaya çalışın: Buzdolabı ve dondurucu kapaklarını mümkün olduğunca az açın. Bu sayede yiyecekleriniz daha uzun süre soğuk kalacaktır. Kesinti 4 saatten fazla sürerse, buz dolabınızdaki yiyecekleri buz aküleri kullanarak soğuk tutmaya çalışabilirsiniz.
Pil tasarrufu sağlayın: Telefonunuzun ve diğer elektronik cihazlarınızın pilini tasarruflu kullanın. Gerekmediğinde Wi-Fi ve Bluetooth gibi bağlantıları kapatın.
Eğlenin: Mum ışığında kitap okumak, oyun oynamak veya ailenizle vakit geçirmek gibi keyifli aktiviteler yapabilirsiniz.

Unutmayın: Elektrik kesintileri can sıkıcı olabilir, ancak sakin kalmak ve gerekli önlemleri almak önemlidir. Bu basit adımları izleyerek güvenliğinizi sağlayabilir ve kesintiden en az şekilde etkilenebilirsiniz.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.