Mersin Haber

5 milyonluk soruyu açtırdı: Tüm Türkiye o ana kilitlendi

5 milyonluk soruyu açtırdı: Tüm Türkiye o ana kilitlendi
Yayınlama: 25.03.2024
A+
A-

ATV’nin en çok izlenen yarışmalarından biri olan ‘Kim Milyoner Olmak İster?’ yarışmasında bir ilk yaşandı. 19 yaşındaki genç yarışmacı finalde 5 milyonluk soruyu açtırdı ve tüm Türkiye’yi heyecan boğdu. İşte detaylar haberimizde…

Sunuculuğunu Kenan İmirzalıoğlu’nun yaptığı ve her hafta Pazar akşamları ATV’de yayınlanan “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışması son bölümü ile ülkeyi heyecana boğdu. Henüz 19 yaşındaki yarışmacı 5 milyon liralık soruyu açtırdı ve zafere ulaştı. Hem soru hem de o anlar sosyal medyada gündem oldu.

5 MİLYONUN SAHİBİ OLDU

19 yaşındaki genç yarışmacı Berk Göktaş, geçtiğimiz hafta gösterdiği başarılı performansı ile izleyenleri kendine hayran bırakmıştı. Bu hafta büyük ödül olan 5 milyon TL’lik soruyu açtırmaya hak kazanan yarışmacı soruyu yanıtladı. Berk Göktaş adlı yarışmacının yanıtladığı soru ise şöyleydi:

 

“Bakara Suresi’nde, kendilerine bıldırcın eti ve kudret helvası verilmesine rağmen İsrailoğullarının, “Biz bir çeşit yemeğe asla katlanamayız” diye isyan edip Hz. Musa’dan “Rabb’ine dua et de versin” diyerek istedikleri arasında hangisi yoktur?”

 

a) Mercimek
b) Soğan
c) Nohut
d) Sarımsak
Cevap: C şıkkı

BAKARA 61. AYET MEALİ

61 . (Hatırlayın!) Hani: “Ey Musa! (Sadece kudret helvası ve bıldırcın eti yiyerek) bir tek yiyeceğe katlanamayacağız. Rabbine dua et de bize yeryüzünün bitirdiklerinden; baklasından, salatalığından, sarımsağından, mercimeğinden ve soğanından çıkarsın.” dediniz. Musa dedi ki: “En hayırlı olanı bu değersiz olanlarla mı değiştiriyorsunuz? Şehre inin orada istedikleriniz vardır.” (Bu nankörlüklerinden sonra) onlara alçaklık ve yoksulluk damgası vuruldu ve Allah’ın gazabına uğradılar. Bu (ceza), Allah’ın ayetlerine karşı kâfir olmaları ve peygamberlerini haksız yere öldürmeleri sebebiyledir. Bu (ceza), isyan etmeleri ve haddi aşmaları sebebiyledir. (2/Bakara, 61)

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.