Mersin Haber

Mezitli’de Neşet Tarhan’ın adaylık bulmacası devam ediyor

Mezitli’de Neşet Tarhan’ın adaylık bulmacası devam ediyor
Yayınlama: 07.02.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:44
A+
A-

31 Mart yerel seçimlerine doğru heyecanlı bir şekilde ilerlerken kimi zarfların daha dağıtılmadığını görmekteyiz. 2 dönemdir Mezitli Belediye Başkanı olan bu dönem partisi CHP’nin  yeter deyip yönünü farklı adaya çevirdiği Mezitli’de Neşet Tarhan’ında buna tepki gösterip  zarfını nasıl oynayacağı seçimlerin gidişatını etkileyip etkilemeyeceği Mersin kamuoyu tarafından merak konusu olmaya devam ediyor. 

NEŞET TARHAN BULMACASI

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın mevcut adaya tepkili olduğu kamuoyu tarafından bilinmekte , CHP Mezitli Belediyesi meclis üyelikleri için yapılan ön seçimde Tarhan’ın yoğun çabalarına rağmen CHP adayı Ahmet Serkan Tuncer’e yakın isimler meclis üyeliklerinde ön sıralarda yer alıp Tarhan’a yenilgi yaşattılar.

Aldığımız kulis bilgilerine göre Neşet Tarhan’ın Ecevit’in mirası olan parti  Demokratik Sol Parti (DSP) ve Muharrem İnce’nin kurduğu parti Memleket Partisi ile ciddi bir şekilde dirsek teması olduğu kulisine eriştik. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın halkın nabzını ölçtüğü gereken desteği bulması halinde bağımsız olarak bile seçimlere girebileceği bilgisine eriştik.

Bizlerde merakla bekliyoruz bulmacanın nasıl çözüleceğini dört seçenek önümüzde gözüküyor. 1.olarak bağımsız aday olarak gireceği 2.DSP adayı ile AK Güvercin ve Karaoğlan propagandası yaparak 3.CHP’li muhaliflerin yöneldiği Memleket Partisi ve son olarak halktan bir karşılığı olmadığını anlayıp seçime girmeme kararı alması bekleniyor.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.