Mersin Haber

Hasan Özalp Önal’dan Gazeteciler Günü Mesajı

Hasan Özalp Önal’dan Gazeteciler Günü Mesajı
Yayınlama: 09.01.2022
Düzenleme: 09.05.2024 23:04
A+
A-

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Toroslar Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Özalp Önal, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Yerelde, ulusalda gazetecilerin halkın haber alma ihtiyacını karşılamaları açısından önemli bir görevi yerine getirdiklerini belirten Önal, “Toplumun haber alma ihtiyacını yerel ve ulusal platformda zor şartlarda fedakarca karşılayan tüm basın mensuplarının 10 Ocak  Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum.  Basın demokrasinin olmazsa olmaz ayaklarından birini oluşturmaktadır. Gazetecilik, fedakârlık ve sorumluluk isteyen zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir.

BASIN MİLLETİN HÜR SESİDİR

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Basın milletin müşterek sesidir” şeklindeki veciz sözünü hatırlatan Önal, “Basın milletin hür sesidir Basının sesi kısılırsa milletin sesi kısılmış olur. Basın yozlaşırsa toplum yozlaşmış olur. Bu ağır görev ve sorumluluğun bilinciyle çalışan, genelde Türk basınına, özelde yerel basınımıza önemli emekleri, katkıları olan, ekonomik şartları ne olursa olsun, ülkede siyasal şartlar ne olursa olsun ilkelerinden taviz vermeyen, duruşunu bozmayan, basının evrensel ahlak değerlerinden taviz vermeyen emekçi gazetecilerimizin varlığı bizlere umut ve heyecan veriyor. Artık bir bayram havasında kutlayamasak da tüm emekçi gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Basınımıza emekleri geçmiş, bugün aramızda olmayan tüm basın emekçilerini saygıyla anıyorum” ifadelerini kullandı.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)