Mersin Haber

Avukat Arif Yücel’den Gazeteciler Günü Mesajı

Avukat Arif Yücel’den Gazeteciler Günü Mesajı
Yayınlama: 09.01.2022
Düzenleme: 09.05.2024 22:59
A+
A-

Akdeniz Belediyesi Meclis Üyesi Avukat Arif Yücel, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Avukat Arif Yücel, Türkiye’nin, basın özgürlüğüne ve halkın haber alma hakkına tahammül edemeyen bir zihniyetle yönetildiğini dile getirdi.

Arif Yücel, ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla yayımladığı mesajda, Türk basınının en zor koşullar altında demokrasinin güçlendirilmesi, ülkenin kalkınması ve halkın mutluluğu için önemli hizmetleri başarıyla yerine getirdiğini belirtti.

Özgür ve güçlü basının önemini vurgulayan Yücel, şunları kaydetti: ”Ne yazık ki ülkemiz, basın özgürlüğüne ve halkın haber alma hakkına tahammül edemeyen bir zihniyetle yönetilmektedir.

Gazetecileri, yazarları, karikatüristleri ve özgür düşünce ifade edenleri her fırsatta yargı önüne çıkartmayı alışkanlık haline getirdiler. Türk basınının asla hak etmediği tüm bu olumsuzlukların, en kısa sürede düzeltilmesini istiyoruz. Bütün bu olumsuz koşullara rağmen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” diyerek gazetecilerin içinde bulunduğu duruma dikkat çekti.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)