Akdeniz Belediye Meclisi’nde Abdullah Öcalan Tartışması

 Akdeniz Belediye Meclisi’nde Abdullah Öcalan Tartışması

(Mersin Odak Haber)- Akdeniz Belediyesi Meclis Toplantısı Eylül ayı 2. oturumu için toplandı.

Akdeniz Belediye Meclisinde gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından dilek temenniler bölümüne geçildi.

 

Meclis toplantılarındaki agresif tavırlarıyla bilinen Cumhurittifakı üyesi MHP’li Tufan Nenni söz alarak, dün Mersin Büyükşehir Belediye Meclisinde Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ın konuşmasının engellenmesini protesto ettiğini söyledi.

 

Akdeniz Belediye Meclisinde CHP’nin HDP’nin önergelerine destek vermesine tepki gösteren Nenni, “Sizin buradaki tek işiniz HDP’nin söylediklerine katılmak ve Vahap Seçer ile ilgili bir şey söylenirse onu savunmak. Atatürk’ün askeriyiz dediniz Abdullah Öcalan’ın hevalleri oldunuz” dedi.

Nenni’nin bu sözleri üzerine CHP sıraları hareketlendi. Meclis üyesi İbrahim Fırsatbul, Nenni’nin üzerine yürüyerek özür dilemesini istedi.

 

Nenni bu kez de HDP’li meclis katip üyesi Gülçin Demir’i hedef aldı. Nenni, “Sizin seçtiğiniz insanlar İstiklal Marşını okumuyor. Gözünüzün içine baka baka okumuyor” diye bağırdı.

 

Diğer meclis üyelerinin ve zabıtanın araya girmesiyle kavga büyümeden önlendi. İstiklal Marşını okumadığı gerekçesiyle hedef gösterilen Gülçin Demir’in söz hakkını kullanmasına da izin verilmedi.  Gültak’ın ‘Onlar durmuyor’ diyerek Tufan Nenni’yi savunması tepki çekti.

Mecliste gerginliğin sürmesi üzerine Gültak oturuma önce 5 dakika daha sonra ise saat 14.00’e kadar ara verdi.

 

Haber: Sabri Borak

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.